Odzyskiwanie danych z tableta – pierwsza pomoc techniczna

 

odzyskiwanie danych z tableta

        Nie wiesz jak odzyskać usunięte pliki: listy kontaktów, zdjęcia i filmy z różnych modeli tabletów? Nasza firma świadczy usługi związane z odzyskiwaniem danych z tableta - praktycznie z każdego modelu. Zazwyczaj jeśli usuwamy jakieś pliki z tableta, to system eliminuje jedynie informację związaną z jego położeniem w pamięci tego urządzenia. Dane nie są więc całkowicie usuwane. A jeśli do tego jeszcze przestrzeń w pamięci nie została nadpisana, to istnieje wielkie prawdopodobieństwo odzyskania danych z tableta przez specjalistów w zakresie informatyki takich jak my. Odzyskiwanie danych z tableta to usługa realizowana przy pomocy odpowiednich aplikacji i programów oraz urządzeń. Tego typu zleceniami zajmujemy się już od kilka lat. 

 

 

 

Profesjonalna diagnoza problemu

Odzyskiwanie danych z tableta może być spowodowane przypadkowym, bądź celowym ich wykasowaniem. Przyczyna może mieć też charaktery typowo techniczny. Tablet, z którego korzystamy zostanie po prostu uszkodzony w całości lub zniszczony zostanie jakiś jego element, poprzez zalanie, awarię zasilania itd. Dlatego przed odzyskaniem danych z tabletu ważna jest diagnoza czy typ uszkodzenia jest logiczny czy techniczny. Osoby specjalizujące się w informatyce, odzyskujące dane z tableta, nie będą miały z tym problemu. Z tego względu więc i dla własnego komfortu – lepiej nie robić tego w amatorskich warunkach, tylko oddać tablet w ręce fachowców. Standardowo procedura ta zajmuje nam kilka dni roboczych.

Odzyskiwanie skasowanych plików, zdjęć, filmów

Specjaliści z Data Detect zajmują się skutecznym odzyskiwaniem skasowanych plików, zdjęć oraz filmów z tabletów, przywracając utracone dane z różnego rodzaju modeli, niezależnie od typu usterki oraz stopnia uszkodzenia urządzenia. Przeprowadzamy odzyskiwanie danych z tabletów z takimi systemami operacyjnymi, jak Android, iOS oraz Windows Phone. Tablety stanowią urządzenia, które są podatne na zalanie czy uszkodzenia mechaniczne, ale to nie jedyne sytuacje, na skutek których wykonujemy odzyskiwanie danych z tabletów. Równie często zgłaszają się do nas klienci z uszkodzeniami elektroniki. W takich przypadkach nie jest możliwe odzyskanie skasowanych plików czy zdjęć w sposób programowy, jednak specjaliści z Data Detect są w stanie wczytać dane przy pomocy specjalistycznego urządzenia. Proponowanym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wczytanie danych z kości pamięci bądź wymienienie uszkodzonych części elektronicznych z innego, takiego samego urządzenia. Za najbardziej wrażliwe dane są uznawane:

  • wszelkiego rodzaju dane multimedialne,
  • notatki,
  • wiadomości elektroniczne,
  • aplikacje wraz z zawartością,
  • spis kontaktów.