Odzyskiwanie danych z telefonu i karty SIM

 

odzyskiwanie danych z karty sim

        W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie już życia bez telefonu. To źródło naszej łączności ze światem, będące swego rodzaju mobilną książką teleadresową. Wiadomości, mms-y, dane kontaktowe – to wszystko zapisywane jest albo w pamięci telefonu albo na karcie SIM, która się w nim znajduje. Z różnych przyczyn może jednak dojść do ich utracenia – zalejemy telefon, zgubimy go lub zniszczymy, uszkodzona zostanie w jakiś sposób karta SIM… Odzyskiwanie danych z telefonu lub karty to jeden z przypadków, którymi zajmujemy się na co dzień. Posiadając odpowiednie zaplecze techniczne, specjalistyczne oprogramowanie, wieloletnie doświadczenie oraz odpowiednią wiedzę informatyczną radzimy sobie z odzyskiwaniem danych zapisanych w telefonie lub na karcie.

 

 

 

Odzyskiwanie danych z telefony lub karty – zadanie dla specjalistów

        Często zdarza się, że klienci nie są pewnie, gdzie zapisywane są ich dane – czy w telefonie czy na karcie SIM. Wówczas lepiej przekazać nam obie rzeczy do sprawdzenia. W obu przypadkach jednak lepiej zastosować następującą procedurę: jeśli okaże się, że cenne dla ciebie dane zostały utracone, wyciągnij kartę SIM i nie używaj telefonu. Wszelka ingerencja z twojej strony może bowiem skończyć się jeszcze większym uszkodzeniem albo karty albo telefonu, a w ostateczności nawet bezpowrotną stratą danych. Jeśli nośnik danych nie został uszkodzony fizycznie albo dane nie uległy nadpisaniu, to możemy praktycznie odzyskać wszystkie dane znajdujące się albo w telefonie albo na karcie SIM.

 

Uszkodzenia na jakie są narażone karty SIM

Do utraty danych zapisanych na karcie SIM może dojść przede wszystkim na skutek uszkodzeń mechanicznych (fizycznych), takich jak zniszczenie czy złamanie karty. Tego typu nośniki narażone są również na uszkodzenia logiczne, związane ze świadomym bądź zupełnie przypadkowym przywróceniem fabrycznych ustawień urządzenia, w którym funkcjonują.

Odzyskiwanie danych z karty SIM – etapy

Usługa odzyskiwania danych z karty SIM świadczona przez specjalistów Data Detect składa się z trzech następujących etapów:

  • etap pierwszy to dostarczenie karty SIM – nośnik danych może zostać dostarczony zarówno osobiście do siedziby naszej firmy, jak również przesyłką przekazaną za pośrednictwem kuriera – przed wysłaniem karty do nas należy wypełnić specjalny formularz odzyskiwania danych, który ułatwi naszym specjalistom przeprowadzenie fachowej ekspertyzy,
  • etap drugi obejmuje specjalistyczną ekspertyzę w postaci raportu, na podstawie którego będziesz mógł podjąć ostateczną decyzję, czy interesuje Cię odzyskiwanie danych z karty SIM czy też nie jesteś zainteresowany usługą,
  • końcowy etap to proces odzyskania utraconych danych, który jest przeprowadzany w oparciu o zaawansowane technologicznie metody z zakresu informatyki śledczej. Naszą specjalnością jest odzyskiwanie danych z kart SIM, mini SIM, micro SIM oraz Nano SIM. Do odczytu karty niezbędne jest przekazanie nam kodu PIN lub PUK, chyba, że nośnik nie został zablokowany.