Odzyskiwanie danych z karty pamięci

 

odzyskiwanie danych z karty pamięci

        Na cienkich, małych, niepozornych kartach pamięci zapisywane są różnego rodzaju dane multimedialne: zdjęcia, filmy, utrwalające ważne momenty z naszego życia lub utwory muzyczne. Stanowią podstawowe wyposażenie kamer i aparatów cyfrowych. W większości tych sprzętów zapisane dane: zdjęcia i inne pliki nie są usuwane z kart pamięci, tylko z urządzeń lub gdy używana jest komenda formatowania. Nawet w przypadku gdy karta pamięci jest uszkodzona, ale pojawia się komunikat typu: "Karta nie jest sformatowana. Czy chcesz sformatować teraz?" odzyskanie zdjęć czy innych danych jest nadal realne.

 

 

 

 

Odzyskiwanie zdjęć z karty SD i innych typów kart

Odzyskiwanie danych z karty pamięci to nic innego jak odzyskiwanie zdjęć, filmów i innych plików, które zostały np. wykasowane celowo lub przypadkowo utracone, z powodu awarii zasilania lub innej przyczyny.

 

Podejmujemy się odzyskiwania danych z karty pamięci gdy:

  • uszkodzenie ma charakter logiczny, czyli karta jest sprawna, brak danych np. skasowanie, sformatowanie
  • uszkodzenie jest typu technicznego: karta pamięci jest niesprawna, pokazuje się komunikat taki jak np. error memory card, zerowa pojemność, zawieszanie czytnika

Odzyskiwanie danych z kart SD (Secure Digital Card) oraz innych typów kart (m.in. CF, MMC, xHD, XD, SDXC) wykonujemy z kart zarówno o pojemności do 1 GB, jak i od 1 GB do powyżej 64 GB. Do tego procesu wykorzystujemy nasze wieloletnie doświadczenie, specjalistyczny sprzęt, nowoczesne technologie oraz urządzenia.