Odzyskiwanie danych z dysku twardego lub zewnętrznego

 

odzyskiwanie danych z dysku twardego lub zewnętrznego

        Dysk twardy to miejsce, w którym zapisuje się każdego dnia tysiące różnych informacji: plików tekstowych, księgowych, graficznych, multimedialnych i innych. Ma on jednak swoją ograniczoną pamięć. Gdy przestaje wystarczać posiłkujemy się zazwyczaj dyskiem przenośnym. Przegrywamy na niego więc na bieżąco dane z dysku twardego z naszego komputera. Jednak z różnego powodu może dojść do tego, że pojawi się potrzeba odzyskiwania danych zarówno z dysku twardego, jak i dysku zewnętrznego. Biorąc pod uwagę, że niekoniecznie musi to być przypadkowe wykasowanie danych z dysku zewnętrznego lub twardego, a poważniejsza awaria sprzętu, to zadanie odzyskiwania danych lepiej powierzyć osobom, które się zajmują się tym na co dzień zawodowo.    

 

 

 

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku 

 

odzyskiwanie danych z dysku twardego        Odzyskiwanie danych z dysku twardego lub przenośnego, w tym także uszkodzonego, jest możliwie zarówno w przypadku uszkodzeń logicznych, jak i fizycznych. Podejmujemy się każdego, nawet bardzo skomplikowanego przypadku. Można powierzyć nam odzyskiwanie danych z dysku przenośnego lub twardego w sytuacji, gdy dane zostały np. przypadkowo wykasowane lub utracono je w wyniku uszkodzenia systemu, zaatakowania systemu przez wirusa. Bywają również sytuacje, kiedy np. podstawowy dysk twardy nie został odnaleziony albo pojawił się błąd podczas próby skopiowania plików, bądź np. został zalany, spadł czy spalił się.

 

 

Odzyskiwanie danych ze sprawnego i uszkodzonego dysku twardego lub z pamięci zewnętrznej – jesteśmy do twojej dyspozycji!

 

Odzyskiwanie danych z zewnętrznych dysków twardych

Zewnętrzne dyski twarde to zazwyczaj tradycyjne dyski 2,5’’ lub 3,5’’ w obudowie, która zmienia interfejs dysku. Może to być np. zmiana z ustawień PATA lub SATA na USB bądź zmiana na interfejs sieciowy (czyli podłączenie dysku do sieci). Zapewniają one duży komfort jeżeli chodzi o mobilność dużych ilości zapisanych danych. Ich wadą jest jednak stosunkowo niska odporność na czynniki mechaniczne, z powodu których najczęściej jest przeprowadzane odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku zewnętrznego. Dodatkowo sprzęty te potrafią przestać funkcjonować na skutek anomalii napięciowych związanych z elektroniką układu pośredniczącego w podpięciu do komputera. W większości sytuacji proces odzyskiwania danych z dysku zewnętrznego jest niemal taki sam jak w przypadku klasycznych dysków twardych, gdyż w obudowie na ogół właśnie taki dysk się znajduje. Jednak dostępne są także nieco bardziej skomplikowane modele dysków zewnętrznych.

Główne uszkodzenia, na jakie są narażone dyski zewnętrzne to przede wszystkim:

  • dekalibracja mechaniczna bądź termiczna,
  • uszkodzenia logiczne,
  • uszkodzenia elektroniki wewnętrznej lub zewnętrznej.

Najczęstsze objawy świadczące o wystąpieniu awarii:

  • dysk jest martwy, czyli nie jest wykrywany w biosie, a dodatkowo nie wykazuje jakichkolwiek oznak pracy,
  • dysk jest wykrywany w biosie od czasu do czasu, wydaje dziwne odgłosy.

Wyżej wymienione symptomy mogą oznaczać, że doszło do usterki urządzenia. Jeśli straciłeś dostęp do zdjęć, filmów czy dokumentów zapisanych na nośniku, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści pomogą Ci w szybkim i skutecznym odzyskaniu danych z uszkodzonego dysku.