Odzyskiwanie zdjęć, danych i skasowanych plików - Szczytno/Olsztyn

Firma nasza ma siedzibę w Szczytnie k/Olsztyna. Posiada w pełni rozbudowane laboratorium do odzyskiwania danych. Odzyskujemy dane z nośników: sprawnych – uszkodzenia logiczne takie jak:

 • formatowanie
 • usunięcie danych
 • uszkodzenie systemu plików
 • uszkodzenie spowodowane działaniem wirusów

jak i niesprawnych – uszkodzenia fizyczne takie jak:

 • uszkodzenia elektroniki dysków
 • uszkodzenia głowic
 • uszkodzenie strefy serwisowej

 

odzyskiwanie danych z dysków

Odzyskiwane dane: zdjęcia, pliki to cenne dowody w wielu sprawach prowadzonych przez organy ścigania i sprawiedliwości. Udostępniamy je wyłącznie zlecającemu badania. Przywracanie danych, w tym po formacie proponujemy także osobom prywatnych, firmom oraz instytucjom. Specjalistyczna analiza urządzeń informatycznych pozwala na uzyskanie skasowanych plików czy zdjęć.

 

 

 

 

 

Odzyskiwanie danych – skasowanych plików, zdjęć itd.

Oferta naszej firmy to odzyskiwanie danych, w  tym także po formacie, które pozwala przywrócić skasowane pliki i zdjęcia z różnych urządzeń.

 

W ofercie naszej firmy znaleźć można następujące usługi:

 • odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku
 • odzyskiwanie danych z dysku przenośnego
 • odzyskiwanie danych z karty pamięci
 • odzyskiwanie danych z telefonu
 • odzyskiwanie danych z tableta
 • odzyskiwanie danych z kart SIM

Pozyskiwanie danych z karty SIM:

 • Dostęp do wiadomości SMS umieszczonych w pamięci karty SIM
 • Odzyskanie wiadomości wykasowanych z karty SIM
 • Dostęp do listy kontaktów oraz przywracanie usuniętych kontaktów zapisanych na karcie SIM
 • Dostęp do listy połączeń telefonicznych oraz edycja numerów
 • Wydobycie informacji o karcie SIM, takich ja: status kodu PIN, ICCID, SST, IMSI i wiele innych.

Rodzaje uszkodzeń danych

Uszkodzenia logiczne

W ramach usług związanych z odzyskiwaniem plików, zdjęć czy danych po formacie, przywracamy informacje utracone na skutek uszkodzeń logicznych. Tego typu uszkodzenia charakteryzują się pojawieniem się błędów w strukturze danych zapisanych na określonym nośniku. Sam nośnik może być sprawny pod względem fizycznym. Zdarzają się również przypadki, w których błędy logiczne powstają na skutek uszkodzeń fizycznych.

Uszkodzenia logiczne mogą wystąpić na skutek:

 • niewłaściwej pracy urządzenia (np. wyłączenia prądu bądź zawieszenia się podczas operacji zapisywania danych na nośniku),
 • błędów oprogramowania lub systemów operacyjnych,
 • nieodpowiedniego użycia narzędzi dyskowych (defrag, fdisk),
 • sformatowania bądź usunięcia partycji w trakcie instalacji systemu operacyjnego (wówczas przeprowadza się odzyskiwanie danych po formacie).

Najczęstsze przypadki uszkodzeń logicznych, na skutek których niezbędne jest odzyskiwanie plików to: uszkodzenie tablicy alokacji plików, przypadkowe skasowanie danych, uszkodzenie sektorów startowych, usunięcie partycji, działanie wirusa.

Uszkodzenia elektroniczne

Odzyskiwanie zdjęć z karty SD, filmów czy innych danych przeprowadzamy również w sytuacjach, kiedy doszło do uszkodzeń elektronicznych urządzenia. Przy tego typu awariach najczęstszym objawem są dostrzegalne gołym okiem uszkodzenia lub spalenia (np. elementów elektronicznych nośnika). Usterki elektroniczne na ogół powstają na skutek uszkodzenia w pierwszej kolejności modułu elektroniki zewnętrznej. Najpowszechniejszym tego powodem są wyładowania atmosferyczne, przepięcia w sieci energetycznej oraz zwarcia w komputerze. Do utraty danych i konieczności odzyskiwania zdjęć z karty SD, telefonu czy tabletu może też prowadzić źle funkcjonujący zasilacz.

Uszkodzenia fizyczne

Uszkodzenia fizyczne charakteryzują się widocznymi usterkami zewnętrznych i wewnętrznych układów elektronicznych odpowiedzialnych za pracę nośnika bądź mechanicznym uszkodzeniem głowic, powierzchni talerzy magnetycznych bądź układów pamięci flash. Najczęściej powstają na skutek: upadku nośnika danych, przegrzania, zawilgocenia, wstrząsów, zalania, skoków napięcia lub złamania.

Przywracanie dokumentów, muzyki, zdjęć i innych plików z dysków twardych HDD i SDD
Odzyskiwanie danych z dysku twardego

Zajmujemy się odzyskiwaniem danych z uszkodzonego dysku twardego: przenośnego, zewnętrznego oraz wewnętrznego. Specjalizujemy się w odzyskiwaniu plików utraconych zarówno na skutek uszkodzeń logicznych, jak i fizycznych.

Odzyskujemy dane i zdjęcia z kart pamięci micro SD, mini SD, SD, CF i innych
Odzyskiwanie danych z kart pamięci

Nasi specjaliści zajmują się odzyskiwaniem danych z kart pamięci, które zostały skasowane lub utracone przez przypadek. Zajmujemy się nie tylko odzyskiwaniem zdjęć z kart SD, ale także filmów, nagrań głosowych i innych danych.

Przywracamy dane kontaktowe z kart SIM, miniSIM i microSIM
Odzyskiwanie danych z karty SIM

Poza przywracaniem informacji z nośników SD, specjalizujemy się również w odzyskiwaniu danych z kart SIM. Jesteśmy w stanie odzyskać praktycznie wszystkie dane, zwłaszcza jeśli karta nie uległa uszkodzeniu fizycznemu.

Odzyskiwanie plików muzycznych, wideo, dokumentów i innych z iPadów i tabletów z Androidem i Windowsem
Odzyskiwanie danych z tableta

Dla naszych klientów realizujemy fachowe usługi z zakresu odzyskiwania danych z tabletów. Przywracamy zdjęcia, filmy, dokumenty i wiele innych danych, usuniętych przypadkowo bądź utraconych na skutek uszkodzenia mechanicznego.

Odzyskiwanie danych z telefonu

Świadczymy profesjonalne usługi z zakresu odzyskiwania danych z telefonów. Zajmujemy się skutecznym odzyskiwaniem skasowanych plików, wiadomości sms/mms, kontaktów, nagrań głosowych, historii połączeń, itp.