Informatyka śledcza – profesjonalne odzyskiwanie danych

 

informatyka śledcza

        Informatyka śledcza to gałąź nauk sądowych, której celem jest dostarczanie cyfrowych środków dowodowych popełnionych przestępstw lun nadużyć, a także odtworzenie stanu poprzedniego w celu ustalenia motywów działania sprawcy lub ofiary. Informatyka śledcza obejmuje takie zadania jak: zbieranie, odzyskiwanie, analiza oraz prezentacja, w formie specjalistycznego raportu, danych cyfrowych znajdujących się na różnego rodzaju nośnikach (dyski twarde komputerów, płyty CD, pamięci przenośne, serwery, telefony komórkowe itp.). Informatyka śledcza ułatwia wyjaśnienie wielu spraw kryminalnych i innych.

 

 

 

 

Informatyk śledczy - ekspertyzy i opinie dla różnych podmiotów

        Ekspertyzy i opinie tworzone są przez biegłych sądowych z zakresu informatyki (informatyk śledczy), a ich wiedza poparta jest dziesięcioletnim doświadczeniem w zakresie Informatyki Śledczej, ukończonymi kursami oraz certyfikatami, potwierdzającymi zdobytą wiedzę. Data Decect Sp. J świadczy szeroki zakres usług z zakresu Informatyki Śledczej (komputery, urządzenia mobilne, telefony). Każdy zatrudniony w naszej firmie informatyk śledczy, to specjalista, który poradzi sobie nawet z bardzo skomplikowanym zleceniem. 

Informatyka śledcza to dziedzina, w której usługi i ekspertyzy świadczone są dla takich podmiotów jak policja, prokuratury i sądy. Z opinii informatyka śledczego korzystają też różne instytucje, którym zależy na tym, aby przeprowadzić profesjonalne śledztwo komputerowe z zakresu informatyki śledczej.